با سلام هفته گذشته به مناسبت بزرگداشت روز دانش آموز و آشنایی پسرانم با شهید حسین فهمیده و آشنایی آنان با وظیفه مهم شان یعنی کسب علم و دانش و ادامه دادن راه آن بزرگان مراسم جشن باشکوهی با همکاری تعدادی از والدین در کلاسم برگزار کردم . از والدین بزرگواری که در این مراسم همکاری فراوانی داشتند سرکار خانم خواجه زاده مادر کیارش عزیزم سرکار خانم طهماسبی مادر سید یوسف نازنینم و سرکار خانم اهرمیان مادر آرشام گلم بودند که واقعا زحمت بسیاری در اجرای این برنامه متحمل شدند. در ابتدا مراسم را با نام خدا و سرود ملی آغاز کردیم . از قبل از بچه ها خواسته بودم که درباره این روز و شهید فهمیده با کمک والدین شان تحقیق کنند و نتیجه را به شکل نقاشی ارائه دهند . در ادامه کیارش خواجه زاده در باره شهید حسن فهمیده و روز دانش آموز برای بچه ها سخنرانی کرد . بعد در تکمیل صحبت های پسرعزیزم کمی صحبت کردم در پایان با همکاری خانم طهماسبی عزیزم از بچه ها با کیک و آبمیوه و شکلات پذیرایی کردیم .در دنباله برنامه هم به کلیه ی بچه ها هدیه هایی اهدا شد.  قبلا برای تدریس درس (اَ -َ ) از بچه ها خواسته بودم که هر کدام یک بادبادک با همکاری والدین شان به عنوان کاردستی زنگ هنر (  تلفیق هنر و فارسی ) تهیه کنند . در پایان برنامه هم همه به حیاط مدرسه رفتیم و بادبادک ها را به مناسبت روز دانش آموز در آسمان مدرسه به پرواز در آوردیم . امیدوارم از تماشای تصاویر لذت ببرید.

 من بر این باورم که در این مدت معدود یک ساله باید تلاش کنم تا فرزندانم را تا آنجا که می توانم برای آینده و فرزند زمانه خود بودن آماده کنم . (برایم خیلی دعا کنید .) در همین راستا یکی از کارهایم که از سالهای قبل هم انجام می دادم این است که بچه ها را به استفاده از غذاهای سالم و خوردن وعده صبحانه به عنوان اصلی ترین و مهم ترین وعده غذایی دقیق و حساس کنم . برای این منظور یک قلک صبحانه در کلاس قرار دادم تا همه بسته به وسع و توانشان هر روز مبلغی در این قلک پس انداز کنند،تا هم بعد از چند روز صبر و تلاش برای رسیدن به صبحانه خوشمزه غذای خوبی نوش جان کنند و هم از همین سن با پس انداز کردن و مدیریت مالی پول توجیبی خود آشنا شوند.  در پایان روز موعود از آنچه که جمع آوری شده برایشان صبحانه سالم و مقوی تهیه می شود.البته تعدادی از خانواده ها هم در تهیه صبحانه داوطلبانه همکاری فوق العاده ای دارند. در هفته گذشته سرکار خانم سرتلیان مادر امیر حسین عزیز و سرکار خانم خواجه زاده مادر کیارش ،سرکار خانم جوکار مادر امیر حسین ، سرکار خانم رستمی مادر علیرضا همکاری بسیاری با من داشتند. که از این عزیزان بسیار ممنونم . پسرانم عاشق روزهایی هستند که بعد از یک هفته پس انداز کردن پول هایشان صبحانه لذیذ و سالمی را نوش جان کنند. ابتدا تصویر قلک دست سازم رو که از یک جعبه معمولی تهیه شده و همیشه روی میزم است . در ادامه هم تصاویر آقا پسرای گلم رو در کنار سفره صبحانه در حیاط مدرسه در روز دوشنبه هقته گذشته و همچنین دوشنبه همین هفته  می توانید ملاحظه بفرمائید.

برنامه صبحانه امروز دوشنبه ١٧/٨/٨٩ هم برگزار شد . تمام هزینه برنامه سفره ،اعم از شیر ، آبمیوه ، کره ، مربا، موز،نان مخصوص صبحانه ،کیک سفری ، و..... را سرکار خانم آهوچهر مادر امین عزیز ،با همه وسائل جانبی داوطلبانه به عهده گرفتند . واقعا زحمت بسیاری برای تهیه این سفره رنگین متحمل شدند . از ایشان بسیار ممنونم . برای کارهای اجرایی سفره هم خانم رستمی ، خانم رشیدی ، خانم ابراهیمی ، خانم کرمی (مادر نیما چون دو تا کرمی در کلاس دارم) ،خانم ایزدپناه کمک کردند که از این عزیزان هم بسیار ممنونم . همکاری اولیا خانه و مدرسه را می توان در کارها و برنامه های کلاسی ام به خوبی متوجه شوید. همه والدین واقعا از جان و دل و حتی بیش از توانشان برای برنامه های کلاس وقت و هزینه صرف می کنند که نشان از روشنفکری و دید وسیع آنان می باشد. انشاا... در پست های آینده از همکاری های فراوان این بزرگواران برایتان بیشتر مطلب خواهم نوشت .   

مثل همیشه منتظر نظرات و پیشنهادات شما خوبان هستم . خوشحال می شوم اگر شما هم تجربیات خوبتان در هر زمینه آموزشی را در اختیار من بگذارید  التماس دعا.