دانش آموزان کلاس اولی من

وبلاگ تصویری فاطمه فلاحی کارشناس ارشد برنامه ریزی درسی آموزگار پایه ی اول ابتدایی شهرستان بوشهر

+ جشن الفبا

 سلام  حلول ماه مبارک رمضان بر شما مبارک

 این پست مربوط به مراسم جشن الفبای پسرانم است .

چند روز مانده به جشن الفبا والدین دانش آموزانم را به مدرسه دعوت نمودم . مثل همیشه تقریبا همه تشریف آوردند . در این جلسه ابتدا از زحمات ایشان در طول سال تحصیلی تشکر کردم زیرا مطمئن هستم هیچ جا والدینی با این همه همکاری و تلاش و بدون چشم داشت آن هم نه تنها برای فرزند خود بلکه برای بچه های دیگر حتی یرای بچه هایی که سال های آینده به این کلاس خواهند آمد در جایی نمی توان یافت .بعد در مورد کارهایی که برای تابستان بچه ها مفید است توصیه هایی به والدین داشتم .در ادامه در مورد برنامه جشن الفبا و این که چه کارهایی باید انجام شود با هم صحبت کردیم . از نظر من والدین به عنوان اساسی ترین بخش آموزش هستند و از ابتدای سال تحصیلی مابا هم به این توافق رسیدیم که در همه ی کارها با هم هماهنگ باشیم . در همه ی برنامه های کلاس من  والدین حضور فعال و نظارت مستقیم دارند. در انتها ی جلسه دو نفر از والدین حاضر در جلسه ، سرکار خانم مسلمی صفت مادر امین آهوچهر و سرکار خانم بهادران مادر امیر علی (ایلیا) دهقان داوطلبانه مسئولیت تدارک تمام برنامه ی جشن را که شامل تهیه لوح تقدیر برای بچه ها ، کیک ، هدیه ها ، ..... را به عهده گرفتند . واقعا زحمت بسیاری برای اجرای جشن متحمل شدند .تا این برنامه به بهترین شکل اجرا شود . صبح روز مراسم جشن تعدادی از مادران هم برای تزئین سالن تشریف آوردند و همکاری نمودند .

روز چهارشنبه 14/2/90 جشن الفبا با حضور والدین در سالن اجتماعات مدرسه برگزار شد . برنامه را با خیر مقدم به حضار شروع کردم آن گاه با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و خواندن دسته جمعی سرود ملی مراسم ادامه پیدا کرد . بعد از پسرانم خواستم تا تشریف بیاورند و شعر جشن الفبا را برای ما بخوانند. در ادامه ی برنامه صحبت کوتاهی با والدین داشتم ( وقتی چشمم به چهره ی تک تک پسرانم که در صندلی های جلو سالن نشسته بودند افتاد کم کم داشت اشکم سرایز شد چقدر زود گذشت گاهی انسان اصلا گذر عمر و بزرگ شدن عزیزانش را حس نمی کند حالا که قرار بر جدا شدن از یکدیگر می رسد این گذر لحظات ملموس می شود ناراحتنگرانگریه )  

بعد پذیرایی از حضار با آبمیوه و بسکویت و میوه و کیک و ..... که توسط تعدادی از مادران انجام شد . همزمان با برنامه پذیرایی نمایش تصاویر پسرانم  را که در طول سال از فعالیت هایشان عکس گرفته بودم را با ویدئو پرژکتور برای حاضران اجرا شد .  بعد از پذیرایی موقع اهدا لوح تقدیر ها و هدایا به بچه ها رسید . در آخر برنامه عکس های دسته جمعی بچه ها با هم  و والدین نیز انجام شد . جشن بسیار عالی  بود . البته این را مدیون تلاش همه ی والدین دانش آموزان کلاسم و بخصوص سرکار خانم مسلمی صفت مادر امین آهوچهر و سرکار خانم بهادران مادر (ایلیا) امیر علی دهقان و البته خانواده ی  محترم این دو بزرگوار هستم که از ایشان بسیار سپاس گزارم .

از شما والدین عزیز و بزرگوار که در تمام طول سال تحصیلی یار و یاورم بودید بسیار متشکرم و برایتان بهترین را از خداوند بزرگ برایتان آرزو مندم  .   

 

در بالا عکس های پسرانم را با لباس فارغ التحصیلی که برای لوح تقدیرشان در پارک توسط عکاس گرفته شده می بینید .

 منتظر نظرات شما خوبان همیشه همراه هستم . التماس دعا

نویسنده : فاطمه فلاحی ; ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳ امرداد ۱۳٩٠