تدریس از طریق اجرای نمایش و ایفای نقش

یکی از روش های تدریس ایفای نقش می باشد که معمولا به اشکال مختلف در کلاسم  با همکاری و انتخاب داستان ،... توسط فرزندانم اجرا می شود.  برای تدریس نشانه ها  علاوه بر وسایل کمک آموزشی مانند کارت های کلید واژه ، پوستر درس ،استفاده از ماسک ( صورتک ) و عروسک های دستی و انگشتی هم کاربرد بسیاری دارد و هدف از استفاده از این وسایل گذشته از یادگیری و آموزش بهتر دروس ، به تفکر، جستجو و بررسی وکنکاش موضوعات و یافتن جنبه های دیگر توانایی هایشان در انجام مسایل مختلف مثلا بازیگری ، .... می باشد . در این فیلم از پسرانم در خواست نمودم بعد از دریافت صورتک هایی که در احتیارشان قرار می دهم با همفکری و همکاری یکدیگر داستانی را برای اجرا در جمع دوستانشان آماده کنند آنها هم بعد از مشورت این داستان را آماده و توسط راویشان به کلاس ارایه دادند .  این درس پیرامون تدریــس نشانه ی  ( اِ  ِ ــه ه ) می باشد.

اسامی پسرانم به ترتیب نقش ها عبارتند از :

راوی یا گوینده داستان آقای امین آهوچهر ،آقای  امیرعباس دهداران جبری با ماسک خانه،آقای سید محمدرضا حسینی با صورتک پرده ،آقای نیما نصیرنیا با صورتک پنجره ،آقای کیارش خواجه زاده با ماسک استخر ، که از این پسرانم گلم بسیار ممنونم . حقیقتا در آن وقت محدود بسیار عالی این برنامه را اجرا نمودند .

 جهت دریافت و مشاهده فیلم بر روی عکس زیر کلیک کرده و جهت ذخیره دکمه save را انتخاب نمایید تا در رایانه شما ذخیره شده و سپس اجرا نمایید.

 

/ 18 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدي

سلام برايت آرزوي خوشبختي وسلامتي دارم وبلاگ خوبي داري به وب ما هم سري بزن ضررنمي كني برايت بهترين وشادترين وماندگارترين خوشيها راآرزومندم.

مهدي

به وب iranezibamanسري بزن

محمدرسول

با سلام خدمت شما با مطلب دیگری به روز هستم خوشحال میشم هر چه زودتر تشریف بیاورید و من را با نظرات زیبایتان خوشحال کنید. امام حسین(ع) میفرماید:"کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند بابصیرت منتظر حضرت مهدی (عج)باشیم که،امام حسین(ع) را منتظرانش کشتند حضور همیشگی شما باعث افتخار ماست. [گل][گل][گل]

مهدي

سلام وب زيبايي داري به وب من هم سري بزن ونظربده گلم.

پامچال

خودکار قرمز نیست اینجا !!!! خودکار قرمز نیست اینجا !!!![ساکت]

جمشيد فهم فام (عمو جمشيد)

بنام خداي دانا و توانا ياد باد آن روزگاران ياد باد صُحبتِ آموزگاران ياد باد با سلام و عرض ارادت، به خدمت همكار عزيز و گرامي . در اوّلين روزهاي تجربه ي دوره ي جديد" بازنشستگي "خواستم به خدمت شما همكار پُر تلاش و كوشا رسيده واز زحمات آن بزرگوار تشكّرنموده ، سلامتي،تندرستي ،موفّقيّت،كاميابي ،معلّم بودن و معلّم ماندن را ، توفقيقات الهي،اجر معنوي ،عزّت و افتخار دنيا و آخرت رااز درگاه حضرت احديّت براي حضرتعالي در خواست مي نمايم. اميدوارم همچنان در راه خدمت به رشد و توسعه ي تعليم و تربيت و شكوفايي دانش آموزان عزيز و آينده سازان كشور مان موفّق، پيروز ، و سر بلند باشيد. ان شاالله تعالي.خدا نگهدارتان. بااحترام : عمو جمشيد، آموزگار اوّل ابتدايي.[گل

نفس راد

اطلا فیلمش نشان نمی داد

نفس راد

سلام به دوست ها