جشن میلاد امام رضا (ع)

 خورشید چراغکی ز رخسار رضاست            مه نقطه کوچکی ز رخسار رضاست

هر کس که فرستد به محمد صلـــوات            هـمسایـه دیـوار به دیـوار رضــــاست   

 

دوستان و همراهان همیشگی سلام میلاد مسعود حضرت امام رضا ( ع ) بر شما مبارک. به همین مناسبت تصمیم گرفتم که امروز من هم با پسرانم به استان خراسان رضوی و شهر مشهد مقدس و زیارت حرم مطهر امام هشتم سفری داشته باشیم و علاوه بر زیارت آن امام بزرگوار با اماکن مذهبی و تاریخی و سوغات آن استان آشنا شویم . البته این سفر مجازی با همکاری کلیه والدین کلاسم که واقعا مرا شرمنده محبت هایشان نمودند انجام پذیرفت . از همه شما عزیزان جان که در تهیه و تدارک تمامی وسائل و آنجه برای پذیرایی بچه ها مهیا شده بود همکاری فعال مبذول داشتید بسیار متشکرم. بویژه از والدین بزرگوار امیر علی عزیزم سرکار خانم و جناب آقای دهقان و از خانم نصیری نیا مادر نیما جان که در  امور اجرایی جشن همکاری بسیاری داشتند ممنونم.

 

 بچه ها در این سفر علاوه بر زیارت بارگاه ملکوتی و حرم مهر امام هشتم ( ع) با آرامگاه بزرگانی چون خیام و عطار و فردوسی و کمال الملک و امام زاده ناصر و یاسر ( ع ) و اماکن تاریخی مثل موزه نادری و مجسمه وی و دهکده و مسجد چوبی و ..... و از سوغاتی ها همانطور که در تصاویر مشاهده می فرمائید با زعفران طلای سرخ و فیروزه و انواع انگشتریهایی که از این سنگ بسیار زیبا ساخته شده بود و با شکر پنیر که در انواع مزه های دارچینی و لیمویی و نعنایی و.... وجود دارند آشنا شدند. برایشان از استاد شعر فردوسی بزرگ و شاهنامه گفتم و چند بیتی از شاهنامه برایشان با آهنگ مخصوصش خواندم که بسیار مورد توجه شان قرار گرفت .امیدوارم به همه فرزندانم خوش گذشته باشد و از این مراسم اطلاعات خوبی کسب نموده باشند.

 مثل همیشه منتظر نقطه نظرات و پیشنهادات شما خوبان و عزیزان هستم . التماس دعا

 

/ 67 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زادمهرمهرآفرین پارسی(حسن توکلی رودسری)

بانام خداوندمهرآفرین... ...که هستی،زادمهرارزشمند اوست. درود خداوند برفردوسی بزرگ درودبرفرزندان راستین فردوسی بزرگ. پایگاه فردوسی بزرگ،پدرآسمانی اندیشه و خرد و فرهنگ جهانیان به روزشد: شاهکاربی همتای شاهنامه:۱:آئینه درخشان نیکی و نیکوکاری.

معلمی از جنس پائیز

روزی آمده بودی كه من تمام نشانی ها را نوشتم با خط بد نوشتم و تو تمام خانه ها را گم كردی بمن نگفتی همسایه ها گفتند دیر آمدی پنجره بوی رطوبت داشت به من نگفتی كه بیرون از خانه باران است

سلام به همه

وبلاک عالی نمرهاش 20 ولی شعرو چرا خراب کردی معلم کلاس اول از میناب

مادر محمد رضا حسینی

سلام بر شما استاد بزرگوار از تمام زحمات شما کمال تشکر رادارم انشااله در تمام امور موفق باشی روز دانش آموزجشن زیبای برای بچه ها گرفته بودید دستتان درد نکند .موفق و مؤید باشید